Yemek Masaları…

Evimizin Merkezi: Ahşap Yemek Masası

Gitgide betonlaşan ve doğadan uzaklaşan günümüz dünyasında, bu durumdan sıkılan insanlar bireysel yaşam alanlarında doğadan dokunuşlar olsun istemeye başlamışlardır. Yaşam alanlarınızda yapacağımız küçük değişikliklerle doğaya yaklaşmamız mümkün. Bunun en kolay yollarından biride doğal ağaçdan yapılmış yemek masasıdır. Evinizde kulanacağınız çam ağacı. Ladin ağacı, sedir ağacı, ceviz ağacı vb. Malzemeden yapılmış masif ahşap yemek masası ile hem şıklığı hemde doğallığı birlikte yakalamak çok kolay. Ahşap masalar evlerde kullanıldığı kadar,  Cafe masası, restoran masası, mutfak masası, toplantı masası, çalışma masası gibi  kullanımı da mümkündür.

Ahşap Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ahşap yemek masası fiyatları ve modellerine göre çok farklılık göstermektedir, önemli olan kendi ihtiyaçlarımızı belirleyip buna göre bir seçim yapmaktır, masayı koyacağımız alan büyük bir yerse ve biz küçük bir yemek masası seçersek geriye kalan alanları doldurmakla uğraşabiliriz ya da küçük bir alana büyük bir masa yerleştirdiğimizde bu seferde alanımız daralacağı için uygun bir seçim yapmış olmayız. 12 kişilikden  başlayan ahşap yemek masası modellerini  8 kişilik 6 kişilik 4 kişilik ve  2 kişilik şeklinde bulmak mümkündür.

Ağaç yemek masası seçerken en önemli unsurlardan biride masa ayaklarıdır, seçeceğiniz kütük masa fiyatları seçeceğiniz ayağa göre de değişiklik gesterecektir, kare ayaklı, X ayaklı, firkete ayaklı ağaç masalar bulmak mümkündür. Son olarak seçeceğimiz masaya göre sandalye ve masif bank tercihimizi yapmamız lazım, klasik bir masa için sandalye takımları tercih ederken, modern dekorasyon için banklı masa modelleri tercih edilmelidir